Premium OC Hoody


Premium OC Hoody

Välj Variant

Art.nr. 021002-580
Minsta antal: 1 st

Vår finaste hoodtröja i ekologisk bomull och återvunnen polyesterblandning. Två fickor framtill utrustade med YKK-dragkedjor. Huva med snören med metalländrar samt dekortiva flatlocksömmar ger en modern look till tröjan. CVC French Terry på insidan, fiskbensmönstrat nackband samt elastisk 1x1 rib i ärmavslut och nedtill. Utrustad med smart lösning för hörlurar.

Pris

Antal 1 50 100
Pris/st 529,00 519,00 509,00

Produktfärg

Mörk marin

Antal

Storlekar Antal
XS
S
M
L
XL
XXL
3XL
4XL

Pris kr


Prisspecifikation




Clique®

Ett brett utbud av profilkläder baserat på Basic, Classic & Premium i såväl t-shirt, piké som college och jackor. Produkterna finns i herr-, dam- och juniorstorlekar och i ett mycket brett färgspektra.


Visa samtliga produkter från Clique®
Kön Herr
Material 85% ekologisk bomull och 15% återvunnen polyester
Skötselråd Normal maskintvätt vid grader 60, Torktumla ej, Strykning. Högsta tillåtna temperatur 150 grader, Blekning är inte tillåtet, Ej kemtvätt
Vikt 300 g/m2
Antal i kartong 25
Förpackning 1
Prisinformation Alla priser är SEK exkl. moms.
XS 159 st
S 93 st
M 34 st
L 300 st
XL 278 st
XXL 43 st
3XL 76 st
4XL 120 st

Ställ en fråga

Här kan du snabbt ställa en fråga om produkten.
Vi återkommer med svar så snabbt vi kan.



Liknande produkter